Dekarz – dachy Łódź, łódzkie

Dekarz – dachy Łódź, łódzkie

W El-Bud Serwis proponujemy kompleksowe usługi dekarskie w Łodzi i okolicach dla firm oraz klientów indywidualnych. Wykonujemy dachy na wszelkiego rodzaju budynkach – halach produkcyjnych, magazynach, obiektach handlowych, użyteczności publicznej, a także domach jedno- i wielorodzinnych. Realizujemy zarówno nowe inwestycje, jak i prace związane z wymianą starych pokryć dachowych. Jeśli potrzebny Państwu profesjonalny dekarz, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Dekarz - dachy Łódź i okolice

Zadzwoń teraz i skorzystaj z naszej oferty

dekarz łódź

Jakie dachy wykonujemy?

Wszystkie dachy pełnią tę samą funkcję – ich zadaniem jest zabezpieczenie wnętrza budynku przed działaniem czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, czy wiatr, a także wahaniami temperatury. Dach składa się zawsze z konstrukcji nośnej oraz pokrycia dachowego. Współczesne dekarstwo pozwala dzisiaj w przypadku obu tych elementów zastosować różne rozwiązania i materiały, co wpływa na ostateczny kształt, wygląd oraz właściwości dachu. Nasza firma wykonuje niemal wszystkie rodzaje dachów, zarówno te płaskie, jak i skośne, a także stosuje nowoczesne pokrycia typu blacha trapezowa, czy blachodachówka.

Rodzaje dachów płaskich i skośnych

Pod względem konstrukcji można wyróżnić co najmniej kilka rodzajów dachów i podzielić je można ogólnie na dachy płaskie i skośne. Te pierwsze pełnią funkcje także stropu (zwane są stropodachami) i są charakterystyczne przede wszystkim dla budynków przemysłowych, w tym nowoczesnych obiektów typu hale stalowe. Można je także spotkać w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Mimo nazwy dachy te nie są idealne płaskie, ponieważ niewielkie nachylenie jest konieczne do odprowadzania wody. Jeśli chodzi o rodzaj pokrycia takiej konstrukcji, to najczęściej spotkać można dachy z blachy trapezowej.
Znacznie więcej wariantów występuje w przypadku dachów skośnych – do najpopularniejszych należą:
– jednospadowy,
– dwuspadowy,
– czterospadowy,
– wielospadowy,
– mansardowy,
– namiotowy.
Powyższe konstrukcje składają się zazwyczaj z co najmniej dwóch połaci ułożonych pod określonym kątem nachylenia. Są to popularne rozwiązania w naszym regionie geograficznym, ponieważ ułatwiają oczyszczanie dachu z pokrywy śnieżnej w okresie zimowym.

Popularne pokrycia dachowe

Decydując się na współpracę z naszą firmą, mogą Państwo liczyć na realizację inwestycji z wykorzystaniem najpopularniejszych pokryć dachowych. Już na etapie wyboru materiałów proponujemy fachowe doradztwo, ponieważ poszczególne rodzaje budynków wymagają zastosowania odpowiedniego zadaszenia. W przypadku obiektów gospodarczych bądź przemysłowych typu hale stalowe nasz dekarz może Państwu zaproponować m.in. dach z blachy trapezowej, w którym można zastosować izolację np. z wełny szklanej, czy też płyt styropianowych. W pozostałych typach budynków stosuje się dzisiaj cały wachlarz innych rodzajów pokryć dachowych, a do najpopularniejszych z nich należą m.in.:
– blachodachówki,
– dachówki ceramiczne,
– dachówki betonowe,
– gonty i dachówki bitumiczne,
– blacha płaska.
Poszczególne materiały różnią się właściwościami, estetyką i ceną, dlatego w razie wątpliwości dotyczących wyboru materiału, warto skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia.

Etapy budowy dachu

Wzniesienie dachu jest wieloetapowym i czasochłonnym procesem. Bez względu na to, czy dotyczy niewielkiego budynku mieszkalnego, czy dużej hali przemysłowej, wymaga zachowania odpowiednich procedur i dbałości o detale. Tylko wtedy bowiem można oczekiwać, że konstrukcja będzie trwała, solidna i mająca określone walory użytkowe. W naszej firmie przykładamy wagę do profesjonalizmu i zadowolenia naszych klientów, dlatego wznosimy dachy od A do Z, oferując kompleksowe usługi i doradztwo. Budowa dachu w naszym wykonaniu obejmuje najczęściej następujące etapy prac:
– doradztwo na etapie projektowania dachu,
– prace ciesielskie związane ze wzniesieniem więźby dachowej i pokrycia jej folią,
– montaż łat,
– instalacja rynien i innych elementów dachowych,
– prace izolacyjne,
– ułożenie pokrycia dachowego np. blachodachówki.
W ramach usług zapewniamy także pomoc w zakupie materiałów.

Profesjonalne usługi dekarskie w Łodzi – co jeszcze proponujemy?

W El-Bud Serwis mogą Państwo liczyć na profesjonalne dekarstwo, obejmujące wszelkie usługi związane z budową dachu. Oprócz wznoszenia konstrukcji w nowych inwestycjach proponujemy także naprawy i remonty poszyć dachowych, wymianę starego pokrycia na nowe, prace konserwacyjne, uszczelnianie i ocieplanie dachów płaskich w budynkach przemysłowych, montaż rynien, ław kominiarskich itp.

Jeśli potrzebny jest Państwu profesjonalny dekarz w Łodzi bądź okolicy, zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji wszelkiego rodzaju prac dekarskich dla przedsiębiorstw i osób prywatnych. Do tej pory wykonywaliśmy dachy płaskie i skośne na wielu budynkach mieszkalnych i obiektach przemysłowych, za każdym razem otrzymując pozytywne opinie na temat naszej pracy. Zapraszamy do kontaktu – nasi doradcy przedstawią Państwu szczegółową ofertę, wykonają orientacyjny kosztorys inwestycji, a także udzielą wszelkich informacji na temat najkorzystniejszych rozwiązań technicznych.