Budowa domów z drewna

Domy z bali — zdrowe domy z drewna na lata

Nowoczesne domy z drewna zwane domami z bali, to rozwiązanie nie tylko praktyczne i estetyczne, ale też korzystne pod względem ekonomicznym. Współcześnie budowane domy drewniane całoroczne są sposobem na szybki, tani i wygodny dom jednorodzinny.

Całoroczne domy drewniane

Domy kanadyjskie, czyli inaczej domy z drewna są całkowicie przystosowane do celów mieszkalnych. Ich szkielet nośny jest wykonany zazwyczaj z wyrezonowanego i zaimpregnowanego drewna rodzimego lub egzotycznego. W zależności od naszych indywidualnych potrzebny może to być dom drewniany całoroczny lub przeznaczony do użytku sezonowego. Wielu potencjalnych klientów odstręcza od tego rozwiązania, przekonanie, że drewniany domy pozbawione są komfortowych rozwiązań, które występują w budowlach murowanych. Tymczasem jest to absolutny mit, a nowoczesne domy tego typu zapewniają nam bardzo wysoki komfort użytkowy. Przede wszystkim, jeśli chodzi o nasze zdrowie i samopoczucie. Drewno posiada bowiem naturalną zdolność do samoregulacji poziomu wilgotności. Efektem tego jest panujący korzystny mikroklimat, jaki zapewniają jedynie domy z drewna. Całoroczne budowle tego typu są też niezwykle estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne. Projekty domów drewnianych ze względu na łatwość obróbki samego drewna, zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dom drewniany to także łatwość przeprowadzenia całej instalacji. Taki dom kanadyjski pasować będzie też do każdego otoczenia. Sprawdza się jednakowo, jeśli chodzi o styl klasyczny czy też nowoczesny. Jest jeszcze jeden atutu, jakim mogą pochwalić się jedynie domy z drewna. Cena inwestycji jest tutaj zdecydowanie niższa niż w przypadku murowanych domów. Wynika to z zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić, kosztu materiałów i samej szybkości stawiania domu.

Budowa domu z drewna

Najszybciej zbudujemy oczywiście letniskowe domy drewniane. Cena jest też tutaj najniższa. Niewielkie domki letniskowe nie wymagają stałego połączenia z podłożem. Większość z nich przyjeżdża na posesje w gotowych do montażu elementach. Te łączymy dosłownie w kilka dni. Możemy też zamówić gotowe domy drewniane, które praktycznie przywozi się i stawia w wyznaczonej lokalizacji. Nieco dłużej trwa budowa, jeśli chodzi o domek drewniany całoroczny. W tym przypadku termin realizacji wynosi od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jeśli porównać to z czasem budowy domu murowanego, którego postawienie zajmuje około dwóch lat, to oszczędność czasu jest widoczna jak na dłoni. Co oczywiste tak szybki czas budowy oznacza dla nas praktyce olbrzymie oszczędności. Każdy dzień pracy to koszt pensji dla robotników, koszty ubezpieczeń, podatki i wszelkie inne opłaty, które zmuszony jest ponosić wykonawca. Budowa domu z drewna jest szybsza, a także mniej skomplikowana. Efektem lwia część wydatków, które musielibyśmy ponieść w przypadku domu murowanego, zostaje ostatecznie w naszej kieszeni.

Domy z bali

Alternatywnym rozwiązaniem jest też dom z bali. Cena pod klucz jest niestety tutaj stosunkowo wyższa niż w przypadku standardowego domu drewnianego. Domy z bali wymagają bowiem zaangażowania odpowiedniego wykonawcy. Tutaj do prac potrzebne jest duże doświadczenie oraz znajomość technologii. Co oczywiste, specjalistyczna firma, zajmująca się budowaniem tego typu domów, wystawi nam nieco wyższy rachunek. Będzie on jednak nadal ułamkiem kosztów, jakie musielibyśmy ponieść, gdybyśmy zdecydowali się na murowany dom o podobnej powierzchni użytkowej. Same domy z bali kojarzą się większości nas ze stylowymi i przepięknymi chatami górskimi. Można je zamówić na bazie istniejących już projektów, a także wedle zaleceń indywidualnych. W tym drugim przypadku znowu musimy się jednak liczyć z wyższą ceną wykonania zamówienia. Sam dom z bali cechuje się niezwykłą elegancją. Należy też pamiętać, że domy tego typu są raczej przeznaczone do całorocznego zamieszkania. Teoretycznie jest możliwe wykonanie w tej technologii domku letniskowego, ale w praktyce jest to pomysł absurdalny z punktu widzenia użytkowego i ekonomicznego.

dom z drewna z tarasem

Dom z drewna — atrakcyjny i elegancki

 

Największą zaletą domu budowanego z bali jest jego atrakcyjny i elegancki wygląd. Ponieważ jednakowo z zewnątrz jak też wewnątrz widoczne są wszelkie elementy konstrukcyjne, to cały budynek nabiera eleganckiego klasycznego wyglądu. Alternatywą jest obudowanie ścian wewnętrznych płytami gipsowo – kartonowymi. Wtedy budynek wygląda klasycznie jedynie z zewnątrz, w środku zaś mamy do czynienia z prostymi ścianami, do których jesteśmy przyzwyczajeni, jeśli chodzi o budownictwo murowane. Architektura tych domów doskonale wpisuje się, zwłaszcza w otoczenie przedmieść oraz małych miasteczek czy wiejskie. Sam dom z racji wykorzystanych materiałów zapewnia domownikom specyficzny, korzystny, i zdrowy mikroklimat. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych domów drewnianych, we wnętrzu neutralizowane są nieprzyjazne dla człowieka jony dodatnie. Tym samym mikroklimat panujący w domu zapewniam nam lepszą wydolność układu oddechowego, zdolność koncentracji i głębszy sen.

Nasza oferta budowy domów drewnianych

Oferujemy usługi w zakresie budowy domów drewnianych pod klucz, domów w stanie surowym zamkniętym, otwartym lub szkieletów tzw. kanadyjczyków. W zależności od wymagań Klienta możemy zaproponować domy z drewna sosnowego, ze świerku, modrzewia lub z innych gatunków. Profesjonalnie wykończymy wnętrza drewnem lub płytą kartonowo-gipsową – zgodnie z gustem Klienta. Ciekawą opcją jest też wykończenie myśliwskie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Budowa domów z drewna nie jest naszą jedyną specjalnością – zajmujemy się również projektami, instalacjami co wod-kan, gazowymi i elektrycznymi. Dachy kryjemy również na życzenie klienta dachówką ceramiczną lub blacho dachówką. Proponujemy także okna drewniane i drzwi w bardzo dobrej cenie.