Budowa hal stalowych Łódź i okolice
Współcześnie stalowe konstrukcje są powszechnie wykorzystywane między innymi jako hale produkcyjne, magazynowe czy przemysłowe. Dzieje się tak, gdyż konstrukcje tego typu mają wiele zalet zwłaszcza w porównaniu z innymi rozwiązaniami – szczególnie jeśli chodzi o hale murowane. Budowa hal stalowych zapewnia nam przede wszystkim szybki montaż, wysokie walory użytkowe, a sama hala jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo hale stalowe wyglądają po prostu ładnie. Budowa hal stalowych to ważny element naszej działalności. W naszej firmie zamówić możesz budowę hali stalowej dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Gwarantujemy ci, że nasze konstrukcje stalowe spełniają wszelkie wymagane standardy, a także są wykonane bezpiecznie i zostaną przystosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego.
Charakterystyka hal stalowych
Decydowanie się na konstrukcje stalowe w rozumieniu obiektów wielkopowierzchniowych, to tendencja ogólnoświatowa. Inwestorzy decydują się na to rozwiązanie z dwóch zasadniczych powodów. Przede wszystkim hale stalowe powstają o wiele szybciej niż ich murowane odpowiedniki. Po drugie są zdecydowanie tańsze, tak w samej budowie, jak eksploatacji. Jednocześnie mają te same właściwości użytkowe.
Materiałem wykorzystywanym do budowy hal jest oczywiście stal, która musi być jednak najwyższej jakości. Tylko wysokie standardy zastosowanej stali gwarantują, że będzie ona odpowiednio podatna na ściskanie, rozciąganie i zginanie. To zaś sprawia, że jesteśmy w stanie z wykorzystaniem tego tworzywa budować wszelkie ramy i kształtowniki, które następnie zostaną połączone w odpowiedni sposób śrubami. Całość stanowić zaś będzie szkielet naszej konstrukcji. Kolejnym krokiem jest pokrycie ścian bocznych oraz dachu blachą trapezową lub w innej wersji – płytami warstwowymi. Sama hala może być dodatkowo ocieplona. W tym celu wykorzystuje się wełnę mineralną.
Taka konstrukcja pozwala nam dać gwarancje, że całość jest wytrzymała oraz tym samym bezpieczna. Właściwości stali pozwalają nam dziś tworzyć naprawdę imponujące, pod względem powierzchni – konstrukcje. Jednocześnie stosuje się tu niewielką liczbę podpór, co powoduje, że hala jest bardziej funkcjonalna.
Budujemy hale krok po kroku
Sama budowa hali stalowej jest procesem, który można podzielić na cztery kolejne etapy:
1. Na tym etapie należy zadbać o wytrzymałość oraz funkcjonalność hali.
2. Drugi etap to produkcja odpowiednich elementów konstrukcji, które zostały określone do wstępnego projektu hali. Niezwykle ważnym elementem jest tutaj odpowiednie zabezpieczenie elementów przed korodowaniem.
3. Trzeci etap jest tym właściwym. Tutaj następuje montaż wszystkich elementów, czyli właściwa budowa hali stalowej. Całość łączona jest śrubami i przygotowywana do nadejścia czwartego etapu prac.
4. Na tym etapie mamy już gotową halę, która powinna być jednak przygotowana ostatecznie do eksploatacji. Przypomina to nieco sytuacje mieszkania pod klucz. Musimy zatem zrobić odpowiednie wykończenia, zamontować wszelkie instalacje, niezbędne do funkcjonowania hali, a także wysprzątać całe pomieszczenie.
Gdzie stosowane są współcześnie hale stalowe?
Najchętniej hale stalowe wykorzystywane są jako obiekty wielkopowierzchniowe. Spełniają one funkcje:
- hal magazynowych
- hal logistycznych
- hal przemysłowych
- hal produkcyjnych
- hal wystawowych
- hal handlowych
Dodatkowo hale stalowe mogą też występować jako obiekty sportowe czy też pawilony sprzedażowe, markety oraz chłodnie czy też budynki usługowe, oraz wiaty i zadaszenia. Coraz chętniej hale stalowe wykorzystuje się także w rolnictwie. Zastępują one mało funkcjonalne i ograniczone powierzchniowo budynki gospodarcze. Hale stalowe adaptuje się do kolejnych gałęzi handlu i przemysłu właśnie ze względu na ich zalety w zakresie szybkości budowy oraz ekonomicznego zysku. Ustawienie hali stalowej jest kilkanaście razy szybsze niż wzniesienie innego budynku o tych samych parametrach, a jednocześnie nawet kilkadziesiąt razy tańsze.
Inne zalety hal stalowych
Szybkość montażu i ekonomiczny rachunek nie są jedynymi zaletami, jakie mają hale stalowe. Współcześnie wykorzystuje się przy ich budowie coraz lepsze i nowocześniejsze materiały. Dzięki temu możemy wznieść tu praktycznie każdą konstrukcję, dostosowaną do potrzeb inwestora. Sam montaż hali trwa w zależności od tego, jaką powierzchnie ma zajmować – od kilku do kilkunastu dni. W miarę potrzeb można ją łatwo rozbudować lub zdemontować. Idealnie zatem nadaję się do wykorzystania jako budynek tymczasowy. Sama konstrukcja jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także zmienne warunki atmosferyczne. W praktyce oznacza to duże bezpieczeństwo podczas wykorzystywania obiektu. Hala ostatecznie jest budową estetyczną. Łączy w sobie elementy funkcjonalne z ładnym i przede wszystkim nowoczesnym wyglądem. Bardzo łatwo jest ją dostosować pod kątem wymagań danego operatora. Nowoczesne technologie są w stanie praktycznie stworzyć dowolną konfigurację, która będzie odpowiednia w danych warunkach. Tym samym hale stalowe idealnie wpisują się w model przenośnego biznesu.