Hale stalowe — produkcyjne, magazynowe i przemysłowe

Hale stalowe Łódź — produkcyjne, magazynowe i przemysłowe

Nowoczesne hale stalowe znajdują dzisiaj coraz szersze zastosowanie jako hale magazynowe, produkcyjne, przemysłowe, czy też handlowe. Do ich wielu zalet należy zaliczyć przede wszystkim szybki montaż, wysokie walory estetyczne i użytkowe, a także wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne. Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu takich konstrukcji na zamówienie. Odznaczają się one najwyższymi standardami pod względem projektu, wykonawstwa i bezpieczeństwa oraz są dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

Budowa hal stalowych - Łódź i okolice

Zadzwoń teraz i skorzystaj z naszej oferty

hale stalowe

Hale stalowe Łódź i okolice – specyfika i cechy konstrukcji

Wznoszenie ze stali obiektów wielkopowierzchniowych jest dzisiaj powszechne na całym świecie. Trudno się temu dziwić, ponieważ te nowoczesne konstrukcje powstają znacznie szybciej niż budowle tradycyjne, są od nich bardziej ekonomiczne, a do tego odznaczają się wieloma walorami użytkowymi.

Do budowy hal stalowych wykorzystywana jest najwyższej jakości stal, która jest materiałem idealnie się do tego nadającym ze względu na swoje specyficzne właściwości. Ponieważ jest on podatny na zginanie, rozciąganie i ściskanie, można z niego tworzyć różnego rodzaju kształtowniki i ramy, które po połączeniu śrubami stanowią potem szkielet całej konstrukcji. Jej ściany pokrywa się potem blachą trapezową lub płytami warstwowymi, które można dodatkowo wzbogacić o materiały izolacyjne takie jak np. wełna mineralna.

Dzięki jednorodnej strukturze stali podczas prac projektowych można precyzyjnie obliczyć wytrzymałość konstrukcji, która decyduje o jej późniejszym bezpieczeństwie. Wytrzymałość, sztywność i jednocześnie lekkość tego materiału powoduje, że wznosi się z niego dzisiaj konstrukcje stalowe o bardzo dużej powierzchni przy jednoczesnej małej liczbie podpór. Pomagają w tym nowoczesne technologie i rozwiązania konstrukcyjne, które z powodzeniem stosujemy w naszej firmie.

Etapy budowy hali stalowej

Profesjonalne wznoszenie konstrukcji stalowych składa się z wielu czynności, które można pogrupować w następujące etapy prac:
1. Projektowanie – jest to najważniejszy etap, ponieważ od niego zależy późniejsza funkcjonalność budynku, jego walory estetyczne i użytkowe, a także wytrzymałość oraz bezpieczeństwo eksploatacji.
2. Produkcja (tzw. prefabrykacja) elementów konstrukcyjnych do budowy hali – istotną częścią tego etapu prac jest odpowiednie zabezpieczenie profili stalowych przed korozją. Stosuje się tu różne techniki np. pokrywanie elementów powłokami antykorozyjnymi lub poprzez cynkowanie.
3. Montaż hali – prace montażowe polegają na wykonaniu fundamentów, a następnie wzniesieniu konstrukcji z przygotowanych wcześniej elementów poprzez połączenie ich śrubami.
4. Wykończenie hali oraz przystosowanie jej do eksploatacji – zakres prac w tym etapie zależy od przeznaczenia budynku i są to głównie prace związane z montażem niezbędnych instalacji i elementów wykończeniowych wewnątrz konstrukcji.

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Z lekkich konstrukcji stalowych wznoszone są dzisiaj budynki o różnym przeznaczeniu i są to zwykle obiekty wielkopowierzchniowe, takie jak:
hale przemysłowe i produkcyjne,
hale magazynowe i logistyczne,
– budynki handlowe (np. markety, pawilony sprzedażowe),
– hale wystawowe,
– obiekty sportowe,
– budynki gospodarcze stosowane w rolnictwie,
– chłodnie,
– budynki usługowe i inne o charakterze komercyjnym,
– wiaty i zadaszenia.
Wykorzystanie nowoczesnych konstrukcji ze stali w budownictwie przemysłowym jest coraz większe głównie ze względu na szybkość realizacji takich inwestycji oraz ich ekonomiczną opłacalność. To jednak nie wszystkie korzyści, na jakie można liczyć, decydując się na wzniesienie hali stalowej.

Hale stalowe Łódź– najważniejsze zalety

Rosnące zainteresowanie konstrukcjami stalowymi i wykorzystywanie ich do wznoszenia obiektów o coraz to nowym przeznaczeniu jest bardzo łatwe do wytłumaczenia. Dzięki zastosowaniu coraz lepszych materiałów i innowacyjnej technologii można dzisiaj stworzyć budynek spełniający niemal każde wymagania pod względem parametrów technicznych, funkcjonalności i walorów estetycznych. Za największe zalety hali stalowych uznać należy:
bardzo krótki czas realizacji inwestycji – montaż hali trwa zwykle od kilku do kilkunastu dni,
– łatwość montażu, demontażu oraz rozbudowy budynku,
– trwałość konstrukcji i wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych dzięki zabezpieczeniom antykorozyjnym,
– wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania obiektu m.in. wskutek zastosowania nowoczesnych metod obliczeniowych i symulacyjnych na etapie projektowania,
– niższy koszt budowy niż w przypadku metod tradycyjnych,
– różne warianty konstrukcyjne i wykończeniowe (np. dotyczące dachów, izolacji ścian, czy wyglądu płyt warstwowych),
– atrakcyjna i nowoczesna estetyka.

Na powyższe korzyści ma duży wpływ technologia oraz standardy produkcji. Nasza firma jest doświadczonym wykonawcą konstrukcji stalowych, dlatego gwarantujemy najwyższą jakość ich wykonania odpowiadającą międzynarodowym normom technicznym. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące projektowanie hal stalowych, produkcję elementów konstrukcyjnych, a także ich montaż.